Ozzy Osbourne

Ozzy Osbourne je anglický zpěvák, jehož kariéra trvá už přes 40 let. Sláva přišla, když začal v roce 1968 vystupovat jako zpěvák s heavy metalovou skupinou Black Sabbath, která rozčeřila hudení vody a přinesla nový pohled na metal. I díky tomu je Ozzy ikonou celého metalu a někdy je označován jako „kmotr metalu“ či „princ temnoty.“ Za svůj život dosáhl Ozzy obrovského úspěchu a dosud prodal přes více jak 100 milionů hudebních nosičů po celém světě.

V poslední době se však nevěnoval jen hudbě, od roku 2002 spolu se svou ženou a dvěma dětmi účinkoval v televizní show Osbourneovi, poslední řada pak běžela v roce 2005.

Sláva však sebou nesla i jiná úskalí. Ozzy se zapletl s drogami a alkoholem. A právě díky silnému pití byl v roce 1979 vyhozen ostatními členy ze skupiny Black Sabbath a Ozzy tak zahájil sólovou kariéru. Nevyhnul se ani půtkám se zákonem. Několikrát musel čelit obvinění ze satanismu a mnoha právním sporům včetně otázky práv na obchodní začku Black Sabbath. A jeho kousky s ukousáváním hlav holubicím také nikoho nenechávaly na pochybách, že je Ozzy zvláštní, výstřední a že může kdykoli překvapit.

Přes to všechno dokázal přežít a jeho sláva nikdy nezaznamenala hluboké otřesy či pády. Potýkání s oběma závislostmi jej však provází po celý jeho život, i když v současné době je střízlivý a čistý.

Vešchny fanoušky, však jistě potešil tehdy, když se v roce 1997 opět spojil se skupinou Black Sabbath.

Rubriky